Şans Topu Tahmin AlŞans topu tahmini almak için TAHMİN AL 5 butonuna tıklayınız.
Artı numara almak için TAHMİN AL +1 butonuna tıklayınız.

Şans Topu Tahminleri

Şans Topu Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Şans topu oynayan kişilerin Şans Topu tahminleri yaptıktan sonraki aşamada merak ettikleri konu ise sonuçları nasıl öğrenecekleridir. Çekiliş sonuçlarını öğrenmek için farklı 3 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden herhangi biri ile tahminlerinizin tutup tutmadığını öğrenme şansınız vardır.

Şans topu çekilişleri her çarşamba günü yapılıyor. Çarşamba günleri çekiliş yapıldığı sırada Milli Piyango İdaresi’nin resmi web sitesinden canlı yayın ile çekilişi izleyebilir ve sonuçları öğrenebilirsiniz. Canlı yayın sonrasında ise sonuçlar yine Milli Piyango İdaresi’nin resmi web sitesinde bilgi olarak paylaşılıyor. Bu yöntemlerden birini ya da yine şans oyunu bayilerine giderek sonuçları öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Şans topu Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan bir çeşit şans oyunudur. Haftalık olarak çekilen şans topu çekilişlerine her hafta katılabilirsiniz. Her hafta çarşamba günü şans topu çekilişleri gerçekleştirilir. Şans topu oynayacak olan kişilerin 5+1 sisteminde toplamda 6 sayı tahmin etmesi gerekir. Şans topu tahminleri için ise genellikle en çok sayılardan faydalanıldığı söylenebilir.

Şans topu sisteminde ilk 5 sayı için 1 ile 34 sayıları arasından seçim yapılıyor. İkinci1’lik seçim için de 1 ile 14 arasından bir sayı seçiliyor. Şans topunda ödül alabilmek için tutturulan sayılar 5+1, 5, 4+1, 4, 3+1, 3, 2+1, 2, 1+1 şeklinde olması gerekiyor. 5+1, 5, 4+1 oranlarında tutturulan sayıların ikramiyesini şube müdürlükleri ve genel müdürlükler ödeme yaparken, 4, 3+1, 3,2+1, 2, 1+1 tutturulan sayılar için ödeme ise bayilerden alınabilmektedir.

Şans Topu En Çok Çıkan Sayılar

Şans topu oyununda yapılan Şans Topu tahminleri için en çok çıkan sayılar oldukça önem arz ediyor. 5+1 sisteminde yapılan tahminlerde ilk 5’lik tahmin için en çok çıkan sayılar, 29, 15, 22, 9, 23, 2, 17, 6, 5 ve 12’dir.

Yine şans topunda ikinci 1’lik kısım için en çok çıkan sayılar ise 6, 12, 10,2, 14, 13, 11, 4, 9’dur. Bu sayıların ağırlıklı çıkmış olması sebebi ile şans topu oynayan kişilerin loto tahminleri arasından oldukça fazla da yerini almaktadır.